איזה שירות אחסון בענן ציבורי מתאים לך?

אם אתה מוכן לעשות את הצעד ולעבור לשירות אחסון בענן של הקבצים או התמונות שלך, אך אתה זקוק לעזרה כדי להחליט איזה שירות אחסון מתאים לצרכים ולכיס שלך, המאמר הזה מכסה את האפשרויות הללו, שמציג השוואה מקיפה של שירותי אחסון בענן.

המאמר מייצג גישה שונה מזאת של רדאיקס פתרונות, שמבדילה באופן ברור בין גיבוי לאחסון ואחסון ענן אינו כולל גיבוי.

איזה שירות אחסון בענן הכי מתאים לך?

יש יתרונות רבים לאחסון הקבצים שלך בענן. אתה יכול לצפות בקבצים שלך מכל סמארטפון, טבלט, או מחשב שמחובר לאינטרנט. הענן יכול גם לספק גיבוי לקבצים, כך שהם לא ייעלמו לעולם אם הטלפון שלך נאבד או שהמחשב שלך קורס. ברור ששימוש בענן טוב עבורך, אך הבחירה בשירות לשימוש בפועל קשה קצת יותר.

משום כך, כתבתי את המדריך הזה על שירותי האחסון בענן הפופולריים ביותר. המדריך הזה מכסה את האופן שבו השירותים האלו פועלים ואת היתרונות והחסרונות שלהם. הדגשתי גם אפשרויות פחות מוכרות, אם אתה רוצה להתרחק מהאפשרויות הרגילות.

השוואת שירותי אחסון בענן

OneDrive

הראשון בסקירה זאת הוא שירות האחסון בענן OneDrive, האחסון של מיקרוסופט. OneDrive מובנה בתוך מערכות ההפעלה Windows 8 ו-Windows 10. מי שמשתמש במערכות הפעלה אלו, יכול לראות את האפשרות הזאת בסייר הקבצים לצד כל הקבצים בכונן הקשיח של המחשב שלך. מצד שני, כל אחד יכול להשתמש בשירות זה ברשת על ידי הורדת אפליקציה לדסקטופ ל-Mac וגרסאות מוקדמות יותר של Windows או OneDrive לאנדרואיד, iOS, Windows Phone ואפליקציות Xbox.
אתה יכול לשמור כל סוג של קובץ בשירות זה, כולל תמונות, וידאו, מסמכים ואז לגשת אליהם מכל דסקטופ עם מערכת הפעלה Windows או התקני מחשוב ניידים.
כל האפליקציות לאנדרואיד, iOS ו-Windows Phone כוללות אפשרות העלאת תמונות אוטומטית: כשאתה מצלם תמונה עם הסמארטפון שלך, זה נשמר אוטומטית בחשבון שלך בשירות. היתרון הגדול ביותר של OneDrive הוא שהשירות עובד בתאימות גבוהה עם יישומי Microsoft Office, כמו וורד או פאוארפוינט, כך שכשאתה נכנס לאחת התוכנות הללו תראה רשימה של מסמכים אחרונים שנשמרו ב-OneDrive. אם יש לך מנוי Office 365 ואתה פותח מסמך או קובץ ששמרת ב-OneDrive, תוכל לשתף ולעדכן אותו יחד עם אנשים אחרים בזמן אמת. תוכל אפילו לראות את השינויים שהם מבצעים ברגע שהם מבצעים אותם.
מיקרוסופט מעוניינת ש-OneDrive יהיה המקום, שבו אתה שומר על התמונות שלך והיא מפתחת טכנולוגיה, שתסדר את כל התמונות שאתה מצלם לפי דרגת החשיבות שלהן עבורך. למשל, אם אתה מצלם תמונה של הילדים שלך, תמונה של ארוחה מיוחדת ותמונה של מקום החניה שלך, כדי למצוא את המכונית שלך מאוחר יותר, OneDrive יוכל להבין את החשיבות של כל תמונה, ישמור את אלו שהוא חושב שהן השימושיות ביותר וימחק את השאר. זה החזון של OneDrive והוא עדיין לא מספק את התוצאה הזאת בפועל, אך זה נותן לך מושג על הכיוון שבו מיקרוסופט מתקדמת.
מיקרוסופט הצהירה בסוף 2015, שהיא לא תציע יותר שטח אחסון בענן ללא הגבלה למנויים של Office 365. במקום זה, תהיה הגבלה עד 1 טרה בייט (1TB). בנוסף, בתחילת 2016 המנויים עם שטח אחסון של 100 ו-200 גיגה בייט בתשלום יבוטלו והם יוחלפו בכאלו של 50 גיגה בייט בתכנית בעלות של $1.99 בחודש. אתה לא תקבל יותר שטח נוסף, אם אתה מאפשר לאפליקציות של OneDrive לגבות תמונות אוטומטית על הסמארטפון שלך. לבסוף, מי שיש לו חשבון מיקרוסופט יקבל רק מ-5 גיגה שטח אחסון בחינם, במקום 15 גיגה. אנו נמשיך לעדכן את המדריך הזה ב-2016 כששינויים אלו ייושמו.

במה השירות מצטיין?

 • הוא עובד בצורה חלקה עם התקני מחשוב עם מערכת ההפעלה Windows, היות והוא בנוי בתאימות למערכת הפעלה זאת.
 • קל לפתוח ולערוך קבצים של OneDrive ביישומי מיקרוסופט אחרים, כמו וורד ואקסל. כשאתה נרשם לשירות OneDrive, זה נותן לך חשבון מיקרוסופט, שמעניק לך גישה לאאוטלוק, Xbox Live ושירותי מיקרוסופט אחרים.

במה הוא נכשל לגמרי?

ארגון הקבצים האוטומטי של התכנה לא מוסיף תמיד את הקבצים לתיקיות הנכונות.
הכי מתאים ל: אם יש לך דסקטופ, טבלט או סמארטפון עם מערכת הפעלה Windows ואתה צריך לגשת לקבצים שלך מכל מכשיר במאמץ קטן.

Dropbox עם מערכת ההפעלה Windows

Dropbox

Dropbox הוא השירות הפופולרי ביותר בתחום האחסון בענן, בגלל שהוא אמין וקל לשימוש ולהתקנה. הקבצים שלך נשמרים בענן ואתה יכול לגשת אליהם בכל עת באתר Dropbox, מיישומי דסקטופ במחשבי Mac ,Windows ולינוקס (Ubuntu, Debian, Fedora או גרסה שאתה יוצר בעצמך), או אפליקציות iOS, אנדרואיד, בלקברי ו-Kindle Fire.
אתה יכול לאחסן כל סוג של קובץ ב-Dropbox על ידי העלאה לאתר או הוספה שלו ליישומי הדסקטופ. אפליקציות אלו נמצאות במערכת הקבצים שלך, כך שאתה יכול להעביר בקלות קבצים מהמחשב שלך לענן ולהיפך על ידי פעולת גרור ושחרר שלהם לתיקיית ה-Dropbox שלך.השירות מסנכרן אוטומטית ובמהירות את הקבצים שלך בכל המכשירים שלך, כך שאתה יכול לגשת לכולם מכל מקום. אין הגבלת גודל קבצים, שאתה יכול להעלות לשירות באמצעות אפליקציות הדסקטופ או המובייל, אך העלאת קבצים גדולים יותר עלולה להימשך מספר שעות, תלוי בקצב החיבור לאינטרנט שלך.
Dropbox זוכה לשבחים רבים על העיצוב הנקי שלה ובצדק. למרות שאני לא חובבת של אתר Dropbox, היות והעיצוב מאד בסיסי ולא נותן אפשרויות רבות לצפות ולארגן את הקבצים שלך, אפליקציות המובייל והדסקטופ של השירות יפיפיות וקלות לניווט.
Dropbox מאפשר למשתמשים הזדמנויות רבות לקבל שטח אחסון נוסף, כדי להשלים את 2 הגיגה הזעומים שאתה מקבל כשאתה נרשם לשירות. אם אתה משתתף במדריך למשתמש המתחיל המקוצר, אתה מקבל 250 גיגה בתמורה. תפעיל את התכונה של העלאה אוטומטית של תמונה באפליקציית מובייל ותקבל עוד 3 גיגה שטח אחסון (אתה יכול לקבל סך הכל 3 גיגה, לא לכל מכשיר). אתה יכול להרוויח 500 מגה ביט עבור כל חבר שאתה מפנה ל-Dropbox ונרשם לשירות, עד לסך של 16 גיגה או 32 הפניות.

במה השירות מצטיין?

 • · Dropbox עובדת היטב באותה המידה בדסקטופ וב-Mac.
 • השירות כל כך פשוט ומעוצב באלגנטיות, שכל אחד יכול לשלוט בשימוש בו.
 • אפליקציות הדסקטופ שלו משתלבים בצורה חלקה עם מערכת הקבצים של המחשב שלך.

איפה השירות נכשל לגמרי?

 • אתר Dropbox לא מאפשר לך לשלוט בתצוגה של הקבצים שלך.

הכי מתאים ל: שיתוף בקלות כשאתה משתמש מכשירים רבים מסוגים שונים.

Google Drive

גוגל מציע חבילת תוכנות משרדיות מלאה בשילוב עם אחסון בענן ב-Drive. השירות הזה נותן לך מעט מכל דבר, כולל מעבד תמלילים, יישום גיליון אלקטרוני, בונה מצגות ועוד 15 גיגה שטח אחסון בחינם.
אם יש לך כבר חשבון גוגל, אתה יכול ליהנות משירות זה. פשוט תיגש לקישור הבא drive.google.com  ותפעיל את השירות. אתה יכול לקבל 15 גיגה אחסון לכל מה שאתה מעלה ל-Drive, כולל תמונות, וידאו, מסמכים וקבצי פוטושופ. למרות זאת, ה-15 גיגה האלו משותפים לחשבון הג’ימייל שלך, תמונות שאתה מעלה ל-Google + וכל מסמך שאתה יוצר ב-Google Drive.
למרות שאתה יכול להיכנס לכל אחד מהקבצים שלך מהאתר של Google Drive, אתה יכול גם להוריד את אפליקציית הדסקטופ Drive למחשבי Mac ודסקטופ, כדי לנהל את הקבצים שלך מהמחשב שלך. אתה יכול לסדר את כל הקבצים שלך באפליקציית דסקטופ והם יסתנכרנו בענן, כך שתוכל לגשת אליהם מכל מקום.
Drive מובנה בתוך מערכת ההפעלה באינטרנט של גוגל בשם Chromium, כך שאם אתה משתמש במחשב Chromebook, אז Google Drive מציע את אפשרות האחסון בענן הטובה ביותר עבורך. בדומה לשירותי אחסון בענן אחרים, Drive מציע יישומים ל-iOS ואנדרואיד לצפייה וניהול של הקבצים שלך מהסמארטפון שלך.
ל-Google Drive יש יתרון: חבילת תוכנות משרדיות מובנית, שבה אתה יכול לערוך מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ומצגות, אפילו אם יצרת את המסמך בתוכנה אחרת. לשירות יש גם אוסף רחב של תוספות, כמו אפליקציות מגורמים אחרים, שמאפשרות לשלוח פקסים ולחתום על מסמכים.
לאחרונה, גוגל השיקה את Google Photos, תא אישי לשמירת תמונות ברשת, שבו אתה יכול לסדר את התמונות באלבומים. Google Photos מובנה ב-Drive בלשונית נפרדת, אך עדיף שתיגש ישירות לאתר http://googlephotos.com לצפות ולארגן את התמונות. אתה לא צריך להוריד את האפליקציה Google Photos לסמארטפון או הטבלט שלך, כדי לגבות תמונות ששמרת שם. האפליקציה Google Drive יכולה לעשות זאת.
הדבר שאני הכי אוהבת ב-Google Drive זה שאתה יכול לגרור ולשחרר קבצים לאתר של Drive והם יעלו אוטומטית. אתה גם יכול לבחון בתצוגה מוקדמת קבצים מצורפים מג’ימייל ב-Google Drive ואז לשמור את הקבצים האלו בענן.

במה השירות מצטיין?

 • השירות דורש התקנה קצרה מאד, אם יש לך כבר חשבון גוגל.
 • אם אתה משתמש בג’ימייל, קל לשמור קבצים מצורפים מהאימייל שלך ישר ל-Drive במספר קליקים.
 • האפליקציה יכולה לבצע גיבוי אוטומטי לכל התמונות שלך, ללא צורך באפליקציית Google Photos נפרדת.

איפה השירות נכשל לגמרי?

 • אם אתה משתמש בכלים של Google Drive, כדי ליצור מסמכים, גיליונות אלקטרוניים אם מצגות, אתה חייב לייצא את הקבצים הללו על מנת לערוך אותם בתוכנה אחרת.
 • אתה חייב לשתף את שטח האחסון שלך עם ג’ימייל, כך שאם תיבת הדואר הנכנס שלך מלאה, יהיה לך פחות שטח אחסון בענן.
  הכי מתאים ל: למעריצים שרופים של גוגל, או כל אחד שרוצה להשתמש במספר כלים משרדיים בשילוב עם אחסון בענן שלהם.

Box באנדרואיד

Box

כל אחד יכול להירשם בחשבון חינמי אישי ב-Box, אך הרשימה האינסופית של תכונות שיתוף ופרטיות של השירות עוצבו במיוחד למשתמשים עסקיים ו-IT. מעבר למערך הבסיסי של אחסון בענן, שבו אתה יכול לשמור כמעט כל סוג של קובץ, Box מאפשרת לך לשתף קבצים עם עמיתים בעבודה, להקצות משימות, לכתוב הערות על עבודה של מישהו ולקבל הודעות כשקובץ משתנה.
אתה יכול לצפות בתצוגה מקדימה של קבצים באתר של Box ואפילו ליצור מסמכי טקסט בסיסיים בשירות זה. בדומה לשירותי אחסון אחרים בענן, אתה יכול להוריד אפליקציית דסקטופ ולסנכרן את הקבצים שלך בין הכונן הקשיח שלך ובענן.
Box גם מציעה לך שליטה רבה על פרטיות הקבצים שלך. למשל, אתה יכול להחליט מי בעסק שלך יכול לצפות ולפתוח תיקיות וקבצים מסוימים, כמו גם מי יכול לערוך ולהעלות מסמכים. אתה יכול אפילו להגן על קבצים מסוימים על ידי סיסמה ולקבוע תאריכי תפוגה לתיקיות משותפות.
משתמשים עסקיים יכולים לחבר גם יישומים אחרים, כמו Salesforce ו-NetSuite, כך שהם יכולים לשמור בקלות מסמכים בשירות זה. יש גם פלאגינים עבור Microsoft Office ו-Adobe Lightroom, שמאפשרים לך לפתוח ולערוך קבצים שנשמרו ב-Box מאפליקציות אלו.

במה השירות מצטיין?

 • Box מגיע עם המון כלים עבור עסקים, כולל שיתופיות ובקרת פרטיות קבצים.

איפה השירות נכשל לגמרי?

 • הרשימה האינסופית של תכונות השיתופיות והפרטיות של השירות יכולה להתפספס אצל מישהו שרק משתמש בשירות לאחסון פרטי.
 • התחושה יכולה להיות קושי בניווט באתר Box, בגלל כל התכונות האלו אם אתה רק מנסה לנהל כמה קבצים ותיקיות.

הכי מתאים ל: צוותי עובדים שעובדים יחד על פרויקטים וחברות גדולות שצריכות מקום, שבו הן יוכלו לשתף מסמכים עם כולם בצורה בטוחה.

Amazon Cloud Drive

אמזון מוכרת לך כבר כמעט כל מה שתחת השמש והיא מעוניינת להיות המקום, שבו אתה מאחסן את כל קבצי המוסיקה, תמונות, וידאו וקבצים אחרים גם. Amazon Cloud Drive נמצא בשטח כבר מספר שנים, אך החברה השיקה תכניות אחסון חדשות במרץ 2015: אחת בשביל תמונות ואחת בשביל שאר סוגי הקבצים.
אף אחת מהתכניות לא חינמית, אך לכל אחת מהן תקופת ניסיון של שלושה חודשים. התכנית Unlimited Photos זמינה לכל חברי Amazon Prime בחינם או כל מי שמשתמש במכשיר Fire. אם אין לך מנוי פרימיום, סמארטפון או טבלט Fire, תצטרך לשלם 12$ בחודש לאחסון.
השירות Unlimited Photos, כפי שהשם אומר, מציע לך אחסון בלתי מוגבל לתמונות שלך (קבצי GIF, JPEG, BMP, TIFF) ו-5 גיגה ביט שטח אחסון בחינם לסוגי קבצים אחרים, כולל וידאו, PDF ומסמכים.
Unlimited Everything נותן לך שטח אחסון למספר לא מוגבל של קבצים מכל סוג בעלות של 60$ בשנה. אין הגבלה על מספר הקבצים שאתה יכול להעלות, אך כל קובץ צריך לשקול עד 2 גיגה ביט, אלא אם אתה משתמש באפליקציות הדסקטופ של Cloud Drive.
אפליקציות הדסקטופ של Cloud Drive זמינות למחשבי PC ו-Mac ומאפשרות לך להעלות ומאפשרות לך להעלות או להוריד קבצים. בניגוד לשירותי אחסון ענן אחרים, האפליקציה של שירות זה לא מאפשרת לך לצפות בקבצים שלך מתוך תיקיה במחשב שלך. אתה יכול להעלות קבצים ולהוריד את כל הספרייה שלך, אך אם אתה רוצה לראות או לעדכן אותם, אתה תצטרך לגשת לאתר של אמזון.
Amazon Cloud Drive מציעה יישומים ל-iOS ואנדרואיד, שמאפשר העלאה אוטומטית של וידאו ותמונות שאתה מצלם עם הסמארטפון שלך ולשמור אותם בענן מייד לאחר שאתה מצלם אותם. השירות גם מובנה בטבלטים ובסמארטפונים של Amazon Fire.

במה השירות מצטיין?

 • אם יש לך חשבון באמזון, אתה לא צריך להירשם לשירות החדש. פשוט תיכנס עם פרטיך ל-Cloud Drive.

איפה השירות נכשל לגמרי?

 • אפליקציית הדסקטופ לא עובדת עם מערכת הקבצים שלך. אתה יכול רק להעלות ולהוריד קבצים.
 • אתה יכול רק לצפות ולנהל את הקבצים מהאתר של Cloud Drive, אך אתה לא יכול להעלות קבצים כבדים יותר מ-2 גיגה ביט לשם.

הכי מתאים ל: כל אחד עם טבלט או סמארטפון Amazon Fire, היות וזה חלק ממערכת ההפעלה. השירות Unlimited Photos מתאים לחברי אמזון פרימיום, היות ובגלל זה אתה מקבל את זה בחינם כחלק מהמנוי.

אפשרויות ענן נוספות

כמובן, OneDrive, Dropbox, Google Drive ו-Box הם לא שירותי האחסון בענן היחידים.

יש את SugarSync, חלופה שמזכירה את Dropbox עם אפליקציות מותאמות לכל מובייל. החסרון הוא שאחרי תקופת הניסיון בחינם במשך 90 יום. בזמן הזה אתה יכול להשתעשע עם שטח אחסון של 5 גיגה בייט ותצטרך לשלם 7.50$ לחודש לכל 60 גיבה בייט, על מנת להמשיך להשתמש בשירות (אתה יכול לשדרג ליותר שטח אחסון בעלות גבוהה יותר).

יש גם את Space Monkey, שמספק אלטרנטיבה של אחסון בענן שונה לגמרי. ב-200$ אתה רוכש 2 טרה בייט של כונן קשיח מהחברה. ב-1 טרה בייט מהכונן אתה יכול להשתמש, כדי לאחסן את כל הקבצים שלך, כגיבוי מקומי. הקבצים שלך יוצפנו ויחולקו לביטים שאז מועברים לכוננים הקשיחים של משתמשי Space Monkey אחרים. משם מגיע השטח הנוסף של 1 טרה בייט כשהכונן שלך נכנס לתמונה. זה מיועד לאחסון של ביטים של קבצים של אנשים אחרים. השירות חינמי בשנה הראשונה ולאחר מכן, בעלות של 49$ בשנה, כדי להמשיך לאחסן את הקבצים שלך בענן.

 

מאמר מתורגם מאת Sara Mitroff מהאתר Cnet.com שפורסם בתאריך 1 לפברואר, 2016. איזה שירות אחסון בענן הכי מתאים עבורך: OneDrive, Dropbox, Google Drive או Box?

 

 

רוצה לעבור לאחסון בענן מאובטח?

מלא את פרטיך כאן ומומחה שירותי הענן שלנו ייצור איתך קשר.

Contact us line
Sending

By | 2016-05-01T10:04:22+00:00 מאי 1st, 2016|גיבוי ענן|0 תגובות

נשמח לקבל תגובה - כתבו כאן